بنر دمپر

دمپر Damper

موتور دمپر

موتور دمپر 2

دمپر یک نوع شیر است که وظیفه بستن و یا تنظیم جریان هوای داخل داکت ، دودکش و یا کنترل کننده هوا را بر عهده دارد. به عنوان مثال از آن می توان برای قطع جریان هوا در یک اتاق بلا استفاده و یا برای تنظیم دما اتاق به اتاق استفاده کرد. نحوه عملکرد به شکل دستی و یا اتوماتیک انجام می پذیرد. دمپر های دستی با استفاده از اهرم بیرون داکت عمل می کنند. دمپر های اتوماتیک به منظور تنظیم جریان هوا به شکل مداوم مورد استفاده قرار گرفته و بوسیله موتور های الکتریکی یا پنوماتیکی صورت می گیرد. این عمل با کمک سیستم های هوشمند ساز ساختمان و یا ترموستات حاضر در هر اتاق صورت می گیرد.

در دودکش ها دمپر با بسته شدن ، هوای بیرون ، پرندگان و یا دیگر حیوانات را بیرون نگه داشته و همچنین اجازه خروج هوای خنک داخل را نمی دهد. این کار در تابستان ها و یا برخی اوقات در زمستان بین کاربری ها صورت می گیرد. همچنین گاهی به منظور کنترل ، دمپر ها به شکل نیمه باز و بسته عمل می کند. قالبا” در بالای دودکش و یا با استفاده از یک اهرم درون شومینه و یا وسیله گرمایشی در دسترس می باشند.

اطمینان از باز نبودن دمپر هنگام راه اندازی وسیله گرمایشی به شدت خطر آفرین بوده و می تواند مخاطرات جانی ناشی از گاز گرفتگی و یا آتش سوزی در پی داشته باشد.

زون دمپر ( Zone damer  – فصلی ) یک نوع از دمپر است ( همچنین به نام دمپر کنترل حجم ) که در HVAC برای کنترل سیستم سرمایش و یا گرمایش از آن استفاده می شود.  مورد های فصلی مورد استفاده در خانه ها معمولا” به شکل برقی می باشند. در تاسیسات بزرگتر ممکن است از هوای فشرده شده نیز استفاده شود. خارج از این موارد موتور و دمپر بوسیله یک کوپلینگ مکانیکی به یکدیگر متصل می شوند.

در صورت تمایل به خرید موتور دمپر های عرضه شده توسط نمایندگی هانیول از صفحه زیر دیدن فرمایید و یا با شماره قرار داده شده تماس حاصل فرمایید :

TEL : 021-88872975

مشاهده لیست دریچه دمپر

موتور دمپر هانیوللیست قیمت دریچه هوا

منبع مقاله : ویکی پدیا / ترجمه توسط گروه تولید محتوای نمایندگی هانیول

1 پاسخ

  • احمدنوامبر 30, 2020 در 3:23 ق.ظ

    سلام قیمت بفرمایقد

    پاسخ

ارسال ديدگاه

لطفا نام خود را وارد كنيد! لطفا آدرس ايميل را صحيح وارد كنيد! لطفا پيام را وارد كنيد!