ترموستات هوشمند

ترموستات هوشمند اتاقی

انواع ترموستات نسل جدید :

ترموستات هوشمند :

ترموستات هوشمند وسیله ای است که به هوشمند سازی منزل شما کمک بسیاری می کند و سیستم گرمایی و سرمایی ساختمان ها را کنترل می کند. ترموستات های هوشمند داری عملکرد مشابهی همانند ترموستات قابل برنامه ریزی دارد که به کاربر اجازه کنترل دمای منزل از طریق برنامه زمانی روزانه مانند تنظیم دمای مختلف در شب می دهد، یبا این تفاوت که علاوه بر این قابلیت در برخی از کارها بر اساس تصمیمات پیشین شما به شکل خودکار عمل می کند.

ترموستات هوشمند از طریق اتصال به اینترنت، به کاربر اجازه تنظیم گرما از طریق اینترنت (با کمک گوشی های هوشمند) می دهد.اما این تنها دلیل اتصال به شبکه جهانی اینترنت نیست. علاوه بر این ترموستات با اتصال به سایت های پیش بینی وضعیت آب و هوا، به شما از تغییرات آب و هوایی چند روز شما اطلاع داده و متناسب با آن تغییراتی را در سیستم هواساز شما اعمال می کند.

همچنین ترموستات هوشمند دمای داخل و بیرون و زمان کار HVAC را ذخیره می کند و از طریق اطلاع رسانی بر روی ترموستات های هوشمند به کاربر اطلاع می دهد سیستم تهویه مطبوع HVAC به فیلتر هوا نیاز دارد.

برخی از ترموستات هوشمند مانند Nest و Honeywell به صورت اتوماتیک متوجه می شوند چه زمان ساختمان خالی و پر می شوند. این تکنولوژی سبب می شود ساختمان از مزیت پیش گرمایش و پیش سرمایش به صورت اتوماتیک برخوردار باشد و زمانی که کاربر به ساختمان یا منزل برسد دمای محیط به حالت مطلوب رسیده است. اگر سبک زندگی افراد درون ساختمان تغییر کند، این ترموستات های هوشمند به تدریج برنامه زمانی، ذخیره انرژی را تنظیم می کنند.

و این همان قدرت یادگیری است که ترموستات هانیول به کمک تکنولوژی Geofence به آن دست یافته و افتخار می کند.

ترموستات قابل برنامه ریزی :

با استفاده از ترموستات قابل برنامه ریزی، شما می توانید زمان های روشن بودن وسایل گرمایشی یا تهویه هوا با توجه به تنظیم زمانبندی تنظیم کنید.

ترموستات های قابل برنامه ریزی دارای قابلیت نگهداری و تکرار تنظیمات روزانه (قابلیت تنظیم بیشتر از شش دمای متغیر) که شما می توانید بدون اثری بر روی ادامه برنامه روزانه و هفتگی برنامه زمانی را به صورت دستی لغو کنید.

  • چرا ترموستات قابل برنامه ریزی ؟

در صورت استفاده از ترموستات با قابلیت برنامه ریزی، هزینه ناشی از مصرف انرژی سرمایشی و گرمایشی را سالانه تا 10% کاهش خواهید داد که این مقدار برای ساختمان های بزرگ تر حتی بیشتر است!

  • انتخاب و برنامه ریزی ترموستات های با قابلیت برنامه ریزی :

بیشتر ترموستات های قابل برنامه ریزی به صورت دیجیتال، الکترومکانیک یا ترکیبی از هر دو می باشند. زمانی که به ترموستات برنامه می دهید زمان خواب و بیدار شدن را در نظر بگیرید.

موقعیت قرار گیری ترموستات می تواند بر روی عملکرد و اثر گذاری ترموستات تأثیر بگذارد. برای درست عمل کردن، ترموستات بایستی بر روی دیوار و به دور از نور مستقیم خورشید، درب ها و پنجره ها نصب شود و قطعه ای بالا و زیر ترموستات نصب نشود.

نمایندگی هانیول در ایران با فرآهم آوردن ترموستات هوشمند و ترموستات قابل برنامه ریزی یکی از شرکت های پیشرو در ارائه خدمت رسانی به هم میهنان عزیز می باشد.

در صورت تمایل به بازدید از سایر ترموستات های مرسوم در بازار از صفحه ترموستات هانیول دیدن فرمایید.