شیر سه راهه موتوری

شیر سه راهه موتوری (Three way motorized valve) :

شیر سه راهه موتوری با اعمال نیروی برق کار کرده و میزان جریان را کنترل می کند. شیر سه راهه کنترلی به گونه طراحی شده که برای سیستم های گرمایی مرکزی در جایی که چرخه آب گرم و رادیاتورها وجود دارد استفاده شود.

طیف وسیعی از شیر سه راهه برای گرمایش و خنک سازی مجموعه ای جامع و اختصاصی از شیرهای موتوری برای سیستم های گرمایش و سرمایش آب و گلایکول ( گلیکول ) ارائه می شود.

عمومی ترین کاربرد شیرهای سه راهه موتوری واحدهای کنترل هوا، چیلرهای آب، دیگ های بخار و فن کویل ها ( فن کویل سقفی یا فن کویل زمینی ) می باشد.


جهت مشاهده لیست شیر موتوری هانیول کلیک کنید.


انواع شیر سه راهه موتوری عبارتند از:

  • شیر با حرکت خطی ( linear )
  • شیر با حرکت دورانی

عملکرد شیر سه راهه موتوری:

  • شیر سه راهه موتوری مخلوط کننده
  • شیر سه راهه موتوری تقسیم کننده
  • شیر سه راهه موتوری تغییر دهنده مسیر

انواع شیر سه راهه موتری


نصب و راه اندازی :

شیر سه راهه موتوری را بایستی مستقیماً بر روی لوله های مسی نصب کرد.

سیم پیچی: تمامی سیم پیچی های شیر کنترل سه راهه موتوری بایستی مطابق با کدها و مقررات باشد.

توجه: شیر کنترل سه راهه موتوری از نوع سه راهه معکوس می باشند.

نکات مهم هنگام خرید شیرهای سه راهه موتوری :

در هنگام خرید شیر کنترل سه راهه موتوری علاوه بر قیمت شیرهای سه راهه موتوری بایستی به کاربرد این نوع ولوها توجه کرد. اگر هدف کنترل تدریجی با دقت بالا باشد از شیر سه راهه توپی موتوری Three way motorized globe valve استفاده می شود و اگر سایز لوله ها بزرگ تر از 5/5 اینچ باشد، از شیرهای سه راهه پروانه ای موتوری Three way motorized butterfly valve استفاده می کنیم.

در نتیجه علاوه بر قیمت شیر کنترل سه راهه موتوری، کاربرد و کارایی شیر سه راهه موتوری از اهمیت بالایی برخوردار است.

همچنین شیرهای سه راهه توپی موتوری یکی از پرمصرف ترین شیر ها در زمینه کنترل سیستم های تهویه مطبوع ( Hvac ) هستند.

اگر این مقاله به نظرتان مفید بود، خوشحال خواهیم شد که با ذکر منبع آن را در شبکه های اجتماعی خودتان یا وب سایتتان قرار دهید.

شیر سه راهه موتوری هانیول :

شیر موتوری هانیول که از خانواده شیر های سوزنی است، در سایز های مختلف جهت استفاده در سیستم های تهویه مطبوع HVAC مورد استفاده قرار می گیرد. مدل های V5011 و V5013 از نوع دنده ای بوده و دارای کلاس بدنه ANSI 150 می باشند. محدوده جریان 50:1 یا جریان خطی است. این شیر ها دارای تریم از نوع برنجی یا استنلس استیل می باشند. برای نوع عملکرد شیر و مورد استفاده انواع موتور شیر نیز موجود است.

دقت کنید قبل از خرید شیر سه راهه موتوری Cv ، Kv یابد تعیین شده باشد. دمای آب نیز باید مشخص باشد ( شیر برای آب سرد مورد استفاده قرار می گیرد یا آب گرم ) عملکرد اکثر شیر موتوری درخواستی به شکل تدریجی مد نظر است امام ممکن است بسته به نیاز عملکرد ON/OFF نیز مورد نیاز باشد. همچنین می توانید انواع شیر سه راهه موتوری و شیر دو راهه موتوری را به همراه کنترلر هانیول نیز تهیه فرمایید.

تمامی محصولات عرضه شده توسط نمایندگی هانیول 100% اصل و به همراه گارانتی به مشتریان عرضه می گردد.